اطلاعات بازرگانی

بیش از ۱۷۰ شرکت دانش بنیان با گمرک شهید رجایی کار می‌کنند

شرکت های دانش بنیان

استفاده از ظرفیتهای شرکت های دانش بنیان


معاون علمی و فناوری رییس جمهور از گمرک و اسکله‌های شهید رجایی بازدید و بر استفاده از ظرفیتهای شرکت های دانش بنیان استان در این مجموعه تاکید کرد.

گسترش نیوز – ابوالفضل اکبرپور اکبرپور ناظر گمرکات استان هرمزگان و مدیرکل گمرک شهید رجای در حاشیه بازدید سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور از از گمرک و اسکله‌های شهید رجایی اظهار داشت:  در ۷ ماهه نخست امسال ۲۹ میلیون تن کالا از گمرک شهید رجایی به ارزش ۲۱ میلیارد دلار به مقصد کشورهای مختلف صادر شده است.ضمناً  ۵۴ درصد حجم صادرات و واردات کشور در بندر شهید رجایی متمرکز شده است.

وی افزود: در سال جاری تعداد ۷۳ هزار کانتینر در مرکز ایکس ری بندر شهید رجایی اسکن شده در حالی است که در مدت مشابه سال قبل این رقم ۴۴ هزار کانتینر بود.

ناظر گمرکات استان هرمزگان  خاطرنشان کرد: گمرک در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری تسهیلات ویژه ای به شرکت های دانش بنیان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه نهایت تلاش خود را در خدمت رسانی به شرکت های دانش بنیان داشته و داریم و در راستای خدمت به چرخه تولید داخلی از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم افزود: طبق فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیّت ویژه ی شرکت های دانش بنیان و فرمایشات معظم له مبنی بر اینکه «فقط اقتصاد دانش بنیان می تواند چرخه علم تا ثروت را تکمیل کند» و یا اینکه شرکت‌های دانش بنیان را از بهترین مظاهر اقتصاد مقاومتی می دانند، تسهیلات ویژه ای در اختیار این شرکت ها قرار می دهیم اضافه کرد: بیش از ۱۷۰ شرکت دانش بنیان با گمرک شهید رجایی کار می کنند که بیش از ۱۳۲۷ اظهارنامه متعلق به آنها بوده است و در پروسه های کاری و تشریفات گمرکی بیشترین همکاری را با آنها داشتیم.

 ستاری در پاسخ به مطالبه مدیرکل بنادر و دریانوردی مبنی بر لزوم استفاده از ظرفیت های استانی در پروژهای دانش بنیان گفت: در پروژه های دانش بنیان گمرکات  می بایست ظرفیت داخل استان و خصوصا دانشگاه ها و مراکز دانش بنیان استفاده شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام گرفته در شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: بیش از ۱۷۰ شرکت دانش بنیان با گمرک شهید رجایی کار می کنند و قطعا شرکت های دانش بنیان موجود در استان توانایی رفع نیازهای بنادر و گمرکات را دارند.

منبع: روابط عمومی حوزه نظارت گمرکات استان هرمزگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *